Ανακοινώσεις Δράσεις Πολιτιστικές

Τσικνοπέμπτη στο σχολείο!

t

Στην όμορφη αυλή του σχολείου μας γιόρτασαν την Τσικνοπέμπτη οι μαθητές, οι μαθήτριες και οι εκπαιδευτικοί του Δημοτικού Σχολείου Βαρυπέτρου.

3 1

Από νωρίς το πρωί στο προαύλιο του Σχολείου στήθηκαν οι ψησταριές με πολύ κέφι και καρναβαλική διάθεση από το Σύλλογο Γονέων & Κηδεμόνων .

9 1
6

Και το γλέντι άρχισε!

11
2

Με την αναβίωση του έθιμου της Τσικνομέμπτης ,μέσα από παραδοσιακούς χορούς, που χόρεψαν οι μαθητές,

τσικνίσαμε τα νοστιμότατα σουβλάκια, ψημένα από την αχτύπητη ομάδα ψηστών του Συλλόγου Γονέων

και οι εκπλήξεις συνεχίστηκαν, με κλόουν για τους μικρούς μαθητές και τους εκπ/κούς από την ομάδα Loco Carnaval

5 1
14 1

Και όλοι μας ξεφαντώσαμε, γίναμε μια αγκαλιά με γέλια, τραγούδια και χορούς ξεσηκώσαμε τη γειτονιά.

H Σχολική Κοινότητα του Δημοτικού Σχολείου Βαρυπέτρου θα ήθελε να ευχαριστήσει θερμά τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου για τα σουβλάκια, το ψήσιμο και τα όμορφα δωράκια των παιδιών αλλά και για τη γενικότερη πολύτιμη βοήθεια, στήριξη και συμπαράσταση στο έργο του σχολείου μας.

11 1
7